Jak zwalczyć przewlekły stres, korzystając z fotela masującego?

Stres a masaż w fotelu masującym Rest Lords

Nikt za nim nie przepada, ale prawdopodobnie niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak jest potrzebny w naszym życiu. Stres, czyli silne napięcie nerwowe, to naturalna reakcja organizmu na trudne, często niespodziewane sytuacje, która jednak zwykle mobilizuje do działania. Kiedy jednak zbyt długo przebywamy w sytuacji stresowej, stres staje się przewlekły i zaczyna negatywnie wpływać na życie. Ostatnie badania naukowe pokazują, że można temu zaradzić, a najważniejsza w walce ze stresem jest chwila na odpoczynek, odprężenie… i masaż. O tym, jak sesje w fotelu masującym pomagają w walce z przewlekłym stresem, przeczytasz w poniższym artykule. 

Jakie są przyczyny przewlekłego stresu?

Długotrwały stres oddziałuje na cały organizm i niekorzystnie wpływa na jego kondycję. Pojawiają się osłabienie, bezsenność, częste infekcje, utrata apetytu czy bóle głowy i pleców. Pogarsza się nie tylko stan zdrowia, ale i samopoczucie. Wahania nastroju, brak motywacji, pogorszenie jakości pracy czy relacji z najbliższymi to również objawy przewlekłego stresu. 

Współcześnie nieustannie jesteśmy narażeni na działanie stresu. Jego przyczyn jest wiele, a wśród nich wymienia się spotkanie z szefem, remont, przeprowadzkę czy problemy finansowe. Jednak przyczyny przewlekłego stresu są zwykle bardziej złożone i związane z różnymi aspektami życia codziennego. Najczęściej dotyczą pracy, konfliktów w miejscu pracy, konieczności wykonywania zadań pod presją czasu, natłoku obowiązków czy sytuacji, w której niemożliwe wydaje się pogodzenie życia zawodowego z osobistym. Przyczyną stresu może być też zbyt duża presja wywierana na siebie czy też podejmowanie się zadań, które przekraczają nasze możliwości. 

Masaż w fotelu masującym receptą na przewlekły stres?

Walkę z przewlekłym stresem warto rozpocząć, wprowadzając kilka istotnych zmian do swojego codziennego życia. Poza dbaniem o zdrową dietę, dobry sen i aktywność fizyczną, niezwykle ważne jest znalezienie równowagi między pracą a wypoczynkiem, w czym pomóc może właśnie masaż w fotelu masującym. Wpływ masażu na chroniczny stres badał Wydział Medycyny Uniwersytetu w Walencji. Badania naukowe potwierdziły, że program antystresowy opracowany przez hiszpańską markę Keyton zmniejsza poziom stresu o 42%.

Program doskonale eliminuje skutki codziennego stresu. Pobudza i wywiera coraz większy nacisk na najbardziej spięte punkty pleców i nóg, zdejmując z nich napięcie i przynosząc przyjemną ulgę. Sam ruch ramion masujących poprawia ogólne samopoczucie, przynosi odprężenie i ukojenie, daje świadomość, że robimy coś dla siebie. Podczas masażu wydzielane są też endorfiny, polepsza się nastrój i wraca energia. 

Relaksujący masaż w fotelu masującym

Masaż antystresowy w fotelu masującym Keyton doskonale sprawdzi się po stresującym dniu w pracy, ale nie tylko on. Jeżeli chcesz zmniejszyć poziom swojego codziennego stresu, możesz wykorzystać programy relaksujące w innych naszych fotelach masujących. Są to najczęściej programy masażu na całe ciało, w których wykorzystywane są techniki odprężające i zdejmujące napięcie z mięśni. Pamiętaj też, że jeden masaż nie może przynieść zauważalnych efektów, ale już regularne korzystanie z fotela wpłynie na zmniejszenie poziomu stresu i poprawę samopoczucia. 

Informację o wynikach badań naukowych przekazał nam producent foteli - marka Keyton, która zleciła ich wykonanie. Jeżeli myślisz o fotelu masującym Keyton lub innym naszym fotelu masującym, bądź masz jeszcze jakieś pytania, skontaktuj się z nami


Recent

Ricco and Bello 2 - new models of Massaggio massage chairs

In our offer there are two new massage chairs. These are the first, compact models with such advanced features.

This massage chair is loved by women!

Which massage chair is most often chosen by the women? Why is it? The Women's Day is approaching ... a good excuse to get interested in it :-)

3D and 2D massage in the massage chair

2D, 3D... are we going to the cinema? No! These are technologies used in massage chairs. What is it about? Read...