Masaż tkanek głębokich w fotelu masującym Fujiiryoki JP1000

Masaż tkanek głębokich Rest Lords

Choć to jedna z najpopularniejszych form masażu, to prawdopodobnie masaż tkanek głębokich lub inaczej masaż głęboki znany jest jedynie stałym bywalcom gabinetów masażu lub fizjoterapii. Do tej pory ten masaż z pogranicza relaksu i kwestii zdrowotnych wykonywany był jedynie przez profesjonalistów, teraz dostępny jest także w fotelach masujących. O tym, na czym polega masaż tkanek głębokich, jak jest wykonywany i jakie są do niego wskazania, przeczytasz w poniższym artykule. 

Na czym polega masaż tkanek głębokich?

Masaż tkanek głębokich to rodzaj masażu, w której dotyk masażysty czy ramion masujących dociera aż do tkanek miękkich, skutecznie wpływając na ich strukturę i ruchomość. Jego najważniejszym celem jest zmniejszenie dolegliwości bólowych. Poza tym wpływa również na rozluźnienie mięśni, utrzymanie prawidłowej postawy ciała, a także poprawę zakresu i jakości ruchu. Jest to możliwe dzięki stopniowemu usuwaniu napięć i dysfunkcji, które pojawiły się właśnie w okolicy tkanek miękkich. I choć nazwa może kojarzyć się zupełnie inaczej, masaż ten jest niezwykle delikatny i utrzymany w wolnym tempie, przez co każdy ruch wykonywany jest z precyzją i odpowiednio dobraną siłą nacisku. Masaż tkanek głębokich nie powoduje dzięki temu u masowanej osoby bólu czy dyskomfortu. 

Wskazania do masażu tkanek głębokich

Zastosowanie masażu tkanek głębokich jest bardzo szerokie, jednak jest kilka szczególnych wskazań do korzystania z niego. Polecany jest on przede wszystkim osobom odczuwającym przewlekły ból mięśniowy, ale z tego rodzaju masażu korzystają również osoby ze zmniejszoną ruchomością stawów, stanami zapalnymi stawów, mięśni, ścięgien czy objawami rwy kulszowej i barkowej. Skutecznie stosowany jest także w wadach postawy. I choć masaż tkanek głębokich przydatny jest przede wszystkim ze względów zdrowotnych, to idealnie sprawdza się także podczas występowania nerwobóli, stresu czy zmęczenia.

Masaż tkanek głębokich w Fujiiryoki JP1000

Fujiiryoki JP1000 to pierwszy i póki co jedyny na rynku fotel masujący, który, za pomocą technologii Kiwami Pro, poprzez odpowiedni nacisk potrafi dotrzeć do tkanek głębokich. Ramiona masujące jak w wielu innych fotelach poruszają się w dwóch płaszczyznach, ale w tym modelu dodatkowo jeszcze w trzeciej płaszczyźnie tj. do przodu i do tyłu. I właśnie wtedy wysuwają się one w odpowiedniej sekwencji ruchu w stronę mięśni - w zakresie do 12,5 cm. Tak precyzyjny i skutecznie masujący ruch jest możliwy do wykonania dzięki dwóm specjalistycznie opracowanym czujnikom, które, wcześniej skanując,  dopasowują głębokość masażu do kształtu kręgosłupa. Tak dogłębnie działający masaż skutecznie zdejmuje napięcie i usuwa przewlekły ból, pozostawiając mięśnie w pełni rozluźnione i przyjemnie odprężone. 

Może się tu pojawić pytanie: czy to bezpieczne? Tak, bezpieczne. Fotel masujący Fujiiryoki JP1000, jako jeden z nielicznych na świecie, posiada japoński certyfikat sprzętu medycznego i jest stosowany również w rehabilitacji.

Jeżeli zainteresował Cię temat masażu tkanek głębokich i masz więcej pytań, skontaktuj się z nami. A jeśli już chciałbyś korzystać z niego regularnie, zajrzyj do naszej oferty


Recent

Ricco and Bello 2 - new models of Massaggio massage chairs

In our offer there are two new massage chairs. These are the first, compact models with such advanced features.

This massage chair is loved by women!

Which massage chair is most often chosen by the women? Why is it? The Women's Day is approaching ... a good excuse to get interested in it :-)

3D and 2D massage in the massage chair

2D, 3D... are we going to the cinema? No! These are technologies used in massage chairs. What is it about? Read...