Fotele masujące z Chin | Massage chairs - Rest Lords

Fotele masujące z Chin

Choć fotele masujące produkowane są jeszcze w kilku innych krajach jak Japonia, Malezja, Tajwan czy Hiszpania, to wciąż Chiny pozostają miejscem, gdzie produkuje się ich najwięcej. To tam działają największe fabryki, powstają nowe modele i wdrażane są innowacyjne funkcjonalności. Pomimo tego, zdarza się, że „chińska produkcja” wciąż kojarzy się z gorszą jakością, a obecnie wiele się w tej kwestii zmieniło. W poniższym artykule wyjaśniamy, jak to jest z produkcją chińskich foteli masujących i dlaczego jest w niej tak wiele pozytywów. 

Fotele masujące pochodzą z Azji

Idea masowania ciała w fotelu masującym narodziła się w Azji. To stamtąd pochodzą pierwsze odnalezione zapiski o masażu i to właśnie tam został wyprodukowany pierwszy fotel masujący, który szybko zyskał zwolenników szukających odprężenia i relaksu. Z czasem w Chinach rozwinął się ogromny rynek foteli masujących, zaczęły pojawiać się nowe modele i technologie. Dzisiaj fotele masujące są tam dosłownie na wyciągnięcie ręki, można je kupić na przykład w marketach z artykułami AGD/RTV, a zdecydowana większość mieszkańców ma je w domach i z masażu korzysta codziennie. Tak ogromna popularność foteli masujących, a właściwie tak duża świadomość masażu u Azjatów, jego wpływu na samopoczucie i zdrowie, determinuje ciągłe dążenie do wprowadzania nowych funkcjonalności, innowacji, technik i sposobów masażu.

Technologia w chińskich fotelach masujących

Jak myślisz, gdzie powstaje najwięcej foteli masujących z Zero Gravity? Gdzie została wymyślona technologia L-shape? To właśnie w Chinach po raz pierwszy zastosowano te najbardziej innowacyjne, dostępne na rynku, funkcje. Wykorzystanie tych technologii ciężko spotkać w innych produkcjach. Chińczycy, też jako pierwsi, wprowadzili do swoich modeli ogrzewanie i te rewelacyjne rolki do masażu stóp. Dzięki tak zaawansowanym pracom nad innowacjami w Chinach i ostatecznym zastosowaniu ich w kolejnych modelach foteli, my w Europie możemy cieszyć się dużo bardziej precyzyjnym, a przede wszystkim przyjemniejszym i bardziej odprężającym masażem. Fotele masujące produkowane w Chinach z powodzeniem mogą więc konkurować, a często nawet wygrywać z fotelami produkowanymi w innych krajach.

Atrakcyjność cenowa chińskich foteli masujących

Jeszcze kilkanaście lat temu Chiny wyróżniały się na arenie międzynarodowej przede wszystkim tanią siłą roboczą, która warunkowała najniższą cenę, ale i gorszą jakość, szczególnie, gdy wykorzystywano tanie surowce i komponenty. Obecnie wiele się w tej kwestii zmieniło. Chiny to druga na świecie potęga gospodarcza, która oferuje zaawansowaną technologicznie produkcję. Dzięki ogromnej i nowoczesnej infrastrukturze przemysłowej i coraz większym ambicjom, a także przy zachowaniu odpowiedniej kontroli procesu produkcji, fabryki chińskie mogą zaoferować produkt najwyższej jakości, a do tego wciąż atrakcyjny cenowo. 

Jak wspominaliśmy w jednym z artykułów o miejscach produkcji foteli masujących, marka Massaggio od 9 lat korzysta z chińskiej fabryki i nie wyobrażamy sobie przeniesienia produkcji w inne miejsce. Jeżeli więc chcesz przekonać się osobiście o doskonałej jakości masażu i wykonania foteli masujących (m.in. produkowanych w Chinach), zajrzyj do naszej oferty, skontaktuj się z nami, przetestuj… Zapraszamy.


Recent

Massage chair video

A new subpage on our website - a video about massage chairs. You will find there a collection of films presenting massage chairs, their functions and the way of self-assembly.

Well-being and massage chair

Happy and relaxed employee is an investment that affects the functioning of the company. Take care of the well-being of your employees and read how the massage chair in the company can help.

Intensity and speed of massage in the massage chair

Massage intensity and speed of massage are probably two most often confused functions of massage chairs. Read our article and find out what are the differences between them.