Masaż 3D a 2D w fotelu masującym | Massage chairs - Rest Lords

Masaż 3D a 2D w fotelu masującym

3D - technologia do tej pory kojarzona z salami kinowymi, telewizją, grafiką czy ostatnio drukarkami wykorzystywana jest w coraz to nowszych dziedzinach życia. I choć pierwsze wrażenie podpowiada, że nie jest to terminologia nawet w najmniejszym stopniu związana z fotelami masującymi, to coraz częściej właśnie w nich możemy ją spotkać. W poniższym artykule wyjaśniamy, w jaki sposób technologia 3D działa w fotelu masującym i jak to wpływa na Twój relaks. 

Technologia 3D w fotelu masującym

Choć tę technologię znają wszyscy, to mało kto wie, skąd pochodzi jej nazwa. 3D, czyli z języka angielskiego three-dimensional space, oznacza przestrzeń trójwymiarową. I jak sama nazwa wskazuje, w fotelach masujących masaż mechaniczny w technologii 3D odbywa się w trzech płaszczyznach. Ramiona masujące, poruszając się po całej długości kręgosłupa, prowadzą masaż w kierunku góra i dół oraz na prawo i lewo, a dodatkowo uwzględniają dokładny kształt kręgosłupa. I tak dopasowując się do jego naturalnej krzywizny, masażer podchodzi głębiej na wysokości lędźwi i oddala się na odcinku piersiowym, cały czas równo przylegając do linii kręgosłupa. Dzięki funkcji masażu przestrzennego, dostępnej w naszej ofercie w Fujiiryoki JP1000 i Massaggio Stravagante, fotel, zaznaczając najważniejsze punkty, jeszcze dokładniej zeskanuje kręgosłup, co przełoży się na większą precyzję wykonywanego masażu. Ponadto, w fotelach masujących z funkcją masażu 3D istnieje możliwość regulacji siły nacisku ramion masujących. 

Masaż 2D w fotelu masującym

W większości foteli masujących dostępnych na rynku ramiona masujące poruszają się w technologii 2D. Oznacza to, że ruch masażera odbywa się na dwóch płaszczyznach - w górę i w dół oraz na prawo i lewo. Pomimo braku trzeciej płaszczyzny i możliwości regulacji siły nacisku, dzięki odpowiednio skonstruowanemu mechanizmowi, kule przy ramionach masujących poruszają się, dokładnie przylegając do pleców.

4D - czwarty wymiar w fotelach masujących?

Podczas masażu mechanicznego wykonywanego w technologii 4D ramiona masujące nie poruszają się z jednakową szybkością. Do trzech płaszczyzn została dodana bowiem odpowiednia kombinacja szybkości w ruchu masażera. Tempo jest tu zatem czwartym wymiarem masażu. Podczas wykonywania masażu w danej technice ramiona masujące przyspieszają i zwalniają w specjalnie zaprogramowanych momentach. I choć były próby wprowadzenia tej technologii w fotelach masujących, to w najnowszych modelach już się nie pojawiła. Można więc podejrzewać, że być może jest z nią trochę tak, jak z kinami 9D, gdzie ilość oferowanych wrażeń i emocji powoduje uczucie przekombinowania i przesytu. Po prostu nie przyjęło się. A co przyniesie przyszłość? Zobaczymy.

Jeśli chciałbyś wypróbować technologię 3D w fotelu masującym lub po przeczytaniu masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami.


Recent

Massage chair in the hotel

A massage chair can be another reason why guests will be happy to visit your hotel. Convince yourself of this by reading the article below.

The history of massage chairs is the story of Fujiiryoki

The most prestigious, the most well-known brand of massage chairs in the world - Fujiiryoki. Its history is in fact the story of the creation of massage chairs. Curious how was it? We invite you to read...

Eating, drinking and the massage in the chair

What does water and food have to do with massage in a massage chair? Probably more than you think ... Enjoy reading.