Funkcja rozciągania w fotelu masującym | Massage chairs - Rest Lords

Funkcja rozciągania w fotelu masującym

By wyjaśnić, na czym polega funkcja rozciągania w fotelu masującym, podczas rozmów z Klientami najczęściej odwołujemy się do wspomnienia porannego, leniwego przeciągania tuż po przebudzeniu. Uruchamiając ten program automatyczny, doświadczysz podobnego, niezwykle odprężającego efektu. Aby dowiedzieć się więcej o funkcji rozciągania w fotelu masującym i o korzyściach z niej płynących, przeczytaj poniższy artykuł. 

Wyjątkowe zalety stretchingu

Z artykułów prasowych, publikacji internetowych czy nawet spędzając czas na siłowni, można dowiedzieć się o dobroczynnym wpływie rozciągania na organizm i psychikę człowieka. Ale od początku… czym tak właściwie jest stretching? Definicji jest wiele, jednak wszystkie sprowadzają się do tego, że jest to specjalnie opracowana sekwencja ruchów, której celem jest rozciąganie i rozluźnianie poszczególnych grup mięśniowych. 

Przede wszystkim rozciąganie to niezwykle odprężająca funkcja, która relaksuje, pobudza drzemiące endorfiny i obniża poziom stresu. Jednak systematyczny stretching niesie też za sobą wiele korzyści dla ludzkiego ciała, którego zakres ruchów wraz z wiekiem się zmienia. Uelastycznia mięśnie, wzmacnia ścięgna i zwiększa ruchomość stawów, przez co wpływa na lepszą koordynację. Rozciąganie łagodzi też sztywność i bóle karku, dlatego wskazane jest dla osób spędzających większość czasu w jednej pozycji. Jest to również jedno z najczęstszych zaleceń trenerów personalnych - po treningu doskonale rozbija zbyt zwarte mięśnie. 

I w tym momencie dochodzimy do programu stretching w fotelu masującym

Jak działa program stretching w fotelu masującym? 

Domyślamy się, że niektórym rozciąganie ciała mogłoby kojarzyć się ze średniowiecznymi metodami przymusu :-), więc wyjaśniamy, że nie ma to nic wspólnego z fotelami masującymi. Jak zatem wygląda rozciąganie w fotelu masującym? Po uruchomieniu odpowiedniego programu automatycznego poduszki powietrzne przy ramionach i w nogach “otulają nas”, napełniając się powietrzem, po czym oparcie fotela przechodzi w dół do pozycji leżącej z jednoczesnym opuszczeniem podnóżka. W tym czasie ramiona masujące powoli poruszają się od lędźwi w stronę szyi, z dużym wyczuciem i stopniowo rozciągając mięśnie grzbietu. Możesz to zobaczyć w naszym filmie o Massaggio Stravagante, przewijając do momentu 1:20.  

Rozciąganie w fotelu masującym

Istnieją dwa różne sposoby zastosowania funkcji rozciągania w fotelach masujących. Pierwszym jest rozciąganie nóg, które wypróbować można, masując się na przykład w Massaggio Esclusivo. W drugim sposobie rozciąganiem objęte zostają już nie tylko nogi, ale i grzbiet. Rozciąganie w takiej formie zostało wkomponowane w 15 minutowe programy automatyczne w fotelach Massaggio Stravagante i Conveniente. Jednak zdecydowanie najwięcej możliwości związanych z funkcją rozciągania i to całego ciała zapewnia japoński fotel Fujiiryoki JP1000, który posiada aż trzy różne programy automatyczne proponujące stretching całego ciała.

Rozciąganie ciała to zdecydowanie jedna z najprzyjemniejszych funkcji foteli masujących. Jeśli myślisz o fotelu, który posiada program rozciągania ciała, zajrzyj do naszej oferty lub skontaktuj się z nami


Recent

Massage chair video

A new subpage on our website - a video about massage chairs. You will find there a collection of films presenting massage chairs, their functions and the way of self-assembly.

Well-being and massage chair

Happy and relaxed employee is an investment that affects the functioning of the company. Take care of the well-being of your employees and read how the massage chair in the company can help.

Intensity and speed of massage in the massage chair

Massage intensity and speed of massage are probably two most often confused functions of massage chairs. Read our article and find out what are the differences between them.